Eritellimustööd

Eritellimusena valminud mööbel.

alani sohv DSC_00321 (2)

Kliendi soovide, jooniste või mõtete järgi valminud mööbel. Mööbel mis valmib kahepoolse koostöö tulemusena täpselt teie soovide kohaselt. Aluseks võivad olla ainult gabariitmõõtmed, professionaalsed joonised või pilt visuaalselt soovitud tulemusest. Valmistame tugitoole, koduseid diivaneid kui ka avaliku ruumi jaoks erilahendusi.

Rotangpunutis.

Rotangpunutiseks kasutatakse lõhestatud roogu, mida on saadaval erinevates laiustes. Konkreetsel tööl kasutatava rotangi laiuse määrab raamis olevate aukude vaheline mõõt. Totangpunutis on täielikult käsitoo ja koosneb kuuest erinevast punutise kihist ja sellele lisanduvast ääre kattest. Töö teostatakse kergelt niisutatud roogudega. Süsteem saavutab täieliku tugevuse ja pingutuse alles viimaste punutistega ja seejärel aukutesse fikseeritud punnidega.

Tähelepanu tasub töörata:

  • Rotang ei kannata põlve ega jalaga peale astumist.
  • Samuti liigne kuivus võib teha punutise hapraks.
  • Erinevate punutise meetoditega on saavutatav ka erinevad mustrid.
  • Rotangi toneerimine on suhteliselt keeruline.

Müüakse ka valmis punutud rotang matti. Viimast aga saab kasutada ainult teatud fikseerimis meetodit kasutade, kuid seda pole võimalik kõikjal kasutada.

Uksekatted.

Eritöödeks saab pidada veel ka uste ja muude paneelide katmist erinevate pealismaterjalidega. Eesmärgina muuta ruum hubasemaks, takistada müra läbi tulemist või kaotada ruumist kaja. Sellel töö spetsiifika onn suured pinnad, titipeale erinõuded ruumile ning kõikide osade identsus.

Lauakatted.

Vähelevinud pole ka kalevi või nahaga kaetud lauakatted või paneelid. Parim näide on kindlasti piljardi ja kasiinolauad. Töös tukeb tähelepanu pöörata ühtlasele pingutusele. Pinnale materjali liimimine võib olla kas hädavajalik või tuleb seda kindlasti vältida see oleneb tihtipeale pealismaterjalist. Laudade katmisele ja nendele pressitud mustri (lehtkullaga viimistletud) valmistamiseks on olemas maailmas ka täiesti eraldi meistreid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga