Mööbel mis otsib uut omanikku

Käesoleval lehel on mööbel mis otsib uut omanikku. Lisatud on toote mõõdud ja tööde loetelu mida müügihind sisaldab. Lisaks saab klient valida endale meelepärase ja taskukohase kattematerjali.

Lisainfo: info@omit.ee

Rokokoo, kahene diivan ja üks tugitool (no:025)

Tõenäoliselt skandinaavia päritolu nõnda nimetatud uusvana mööbel.  Kvaliteetseks teeb mööbli, sarnastega võrreldes, keskmisest tugevam raami konstruktsioon. Lisaks oli  mööblil originaalis vetruva kandiga istepolster ning sügavnööbitatud seljatugi. Sarnane kui näidispildil, link .

Loetelu töödest, mida vajab veel Omit OÜ töökojas olev mööbel.

*Nähtavatelt puitosadelt lõplikult viimistuse eemaldamine ja kliendi soovile vastavas värvitoonis peitsimine ja lakkimine.

* Klassikalise , vedru kandiga, istepolstri valmistamine klassikalistest materjalidest (mererohi, püstvedrud jne). Sarnaselt on tehtud ka videos olevad toolid , link.

* Seljatoele klassikalise sügavnööbitusega polstri valmistamine klassikalistest materjalidest ja meetoditega (kunstkarv, vatt jne).

* Polstri katmine, kliendile meelepärase kangaga.

Hind , mis oleks komplektile kahene diivan ja üks tugitool:

Puitosade restaureerimine:   950.- €

Klassikaline polstritöö:            2850.- €

Kokku:                     3800.- €

 Hind sisaldab käibemaksu ja raame kui toorikuid, kuid ei sisalda pealiskangast.

Eelnev hind on pakutud klassikalise ja originaalitruu lahenduse saavutamiseks. Lisaks on võimalik seljatoe polstrit lihtsustada ( näiteks ühe tõmbekohaga keskelt , pilt lingil)  või teha sügavnöögitus seljatoele mitte klassikalistest materjalidest vaid porolooni põhjal. Viimased lahendused annavad võimaluse töö ajas ja seega hinnas säästa. Tõsisema huvi korral võta meie ühendust.

Rokokoo raam
Rokokoo raam
Rokokoo raam

Klubi diivan (no:024)

Klubi diivani nimetus tuleneb sarnaste esemete peamisest kasutusalast ehk härrastemajad, klubid, sigaribaarid jne.  Lisa võib uurida siit link või siit link.

Diivanil on originaalis klassikaline vedrukandiga istepolster. See tähendab, et kogu istumise pehmendus koosneb klassikalistest materjalidest ( mererohi, kotiriie, püstvedrud) ning  on valmistatud meetoditel mida kasutati umbes 80 ja rohkem aastat tagasi. Siis, kui mööbel polnud veel tarbeese, mida sooviti iga 8-12 aasta tagant välja vahetada, vaid meistri “kunstiteos” mis loodi kestma. Samad põhimõtted ja tehnikad on olnud kasutuses ka seljatoe polstri valmistamisel ( vedrude sidumine, mererohi jne).

Ettekujutuse töö sisust annavad hästi kaks järgnevat videot: Video 1 ja Video 2.

Diivani mõõdu: laius 205cm, kõrgus 85cm, sügavus 100cm.

Et  diivanist saaks stiilne, väärikas ja kasutuskõlblik mööbliese on vaja läbida järgnevad tööetapid:

  • Jalgadelt vana viimistluse eemaldamine, uuesti peitsimine ja lakkimine.
  • Puitraamile tugevdusklotside panek.
  • Polstri parameetrite arvutamine ja selle väliskuju ning visuaali otsustamine.  Originaalis oli diivanil üks suur sile istumine ja seljatugi madalate jaotustega sisenurkadel.
  • Seljatoele ja käetugedele vedrupolstri valmistamine klassikalistest materjalidest ning meetoditega.
  • Istumisele klassikalise vedru kandiga ( esiserv vetrub) vedrupolstri valmistamine klassikalistest materjalidest ja meetoditega.
  • Pealismaterjali šabloonimine, lõikus ja õmblus.
  • Pealistamine, käsiõmblused.

Kõige eelneva teostamisel on diivan praktiliselt uueväärne, kuid täpselt samasugune nagu see võis olla 80 aastat tagasi.

Klubidiivani raam

Pilt sarnasest diivanist, mis kunagi on  Omit OÜ-s tehtud:

Hind, täieliku restaureerimise ja uue polstriga, kuid ilma pealismaterjalita, alates: 3300.- € (h. sis. km).

Hind alates tuleneb sellest, et seljatoe polstri visuaalne välimus võib mõjutada märkimisväärselt töö aega. Siledam ja üksikute jaotustega ( selline oli ka originaal)  seljatoe polstri valmistamine on vähem ajakulukas kui näidisena oleval “piipudega” seljatoel või hoopis sügavnööbitusega seljatoe polstri valmistamisel (näide, link).


 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga